Par brīvu – Sējas kalendārs 2016

Janvāris
Februāris
Marts
Aprīlis
Maijs
Jūnijs
Jūlijs
Augusts
Septembris
Oktobris
Novembris
Decembris

Lai labi aug! ;)

P.S. Skatos un lasu, ka tautā valda sašutums – nesakrītot kalendāri.
Kā jau rakstīju pagājušajā gadā – populārākais un vieglāk uztaisāmais ir parastais Mēness kalendārs, kas tiek veidots balstoties uz mūsdienās pieņemto Mēness ciklu. Tas ir ~29 kalendārās dienas. Tas ir tas, kādu mēs Mēnesi redzam pie debesīm. Cik daudz viņš ir Saules apspīdēts, tā teikt. Un to visu sauc par sinodisko Mēness ciklu. Tā ir pirmā štelle.
Otra štelle ir sideriskais Mēness cikls, kas ilgst ~27 kalendārās dienas. Tas ir viens pilns Mēness apriņķojums Zemei un loģiski, ka tas nesakrīt ar iepriekš minēto Mēness ciklu, tāpēc arī atšķirības.
Trešā štelle, kāpēc nesakrīt sējas kalendāri, ir zodiaku “izmērs”. Veidojot sinodisko kalendāru, parasti zodiaka zīmes izmērs tiek ņemts 30° – divpadsmitā daļa no debessjuma. Taču patiesībā zvaigznāja izmēri nav visi vienādi, piemēram, Jaunavas zvaigznājs ir ~45° liels, bet Vēža zvaigznājs ~14°.
Tomēr galu galā jautājums paliek – kam mēs īsti ticam :) Ir tik daudz kritēriju, kas var ietekmēt augu un es teiktu, ka Mēness kalendārs (sevišķi jau sinodiskais) ir mazākais, kas to dara. Sanāk tāda kā anti reklāma sev, bet nu… labāk lai visiem viss ir skaidrs un katrs pats var izvēlēties, ko lietot.

Advertisements

14 Atbildes so far »

 1. 1

  antramarta said,

  sirsnīgs paldies!

 2. 3

  Maruta said,

  Paldies par ieguldīto darbu-ir tik forši, ka kāds visu smuki salicis pa vietām-zīmes, Mēnesi,pulksteni un auga daļas! :) Paldies,ka atkal normāls ;) kalendārs! Vislaik (kopš vnk. esat te) iepriekš izmantoju Jūsējo-šis vislabāk darbojas un pasē ar manu pieredzi, bet pērn apjuku ar to dikti gudro kalendāru.Veiksmi darbojoties!:)

 3. 5

  Jānis said,

  Tiešām paldies par nesavtīgo darbu, visvairāk par fizikāli pamatoto skaidrojumu. Kaut gan esmu skeptiķis šajā jomā un vienlaikus arī fiziķis – lauksaimnieks, tomēr jāatzīst, ka zināma ietekme Mēnesim uz mūsu dzīvi ir. Lielākoties lauksaimniecībā gan vados pēc sava brīvā laika, taču nav par sliktu ieskatīties arī tajā, ko saka citi…

 4. 7

  KAliGul said,

  Paldies par kalendāru! Pirmo reizi pati ķeros pie dārzeņu audzēšanas un ņemu par labu dažādas gudrības internetā. Iepriekš dārza lietas darīju kopā ar vecvecākiem ļoooti sen atpakaļ. Ko tur liegties, parasti tā bija ražas novākšana. Kas bijis pirms tam vienmēr palika aizkadrā. Nu “šī pasaule” jāapgūst no jauna un pašai. Ļoti novērtēju, ka kāds jau ir izdarījis/ apkopojis svarīgos datumus un laikus. Tagad tik atliek ķerties pie pašas stādīšanas.

 5. 9

  Kādreiz sen pirku un lietoju!Paldies!Paldies ,ļoti noderīgi!

 6. 11

  AB_Brx said,

  Liels paldies par kalendaru! Man ari lidzigi – visas darza gudribas jaapgust pasai, un kalendars loti noder! Tamdel varbut 1.klases limena jautajums par zirnu sesanu – kurs laiks jaskatas ka piemerotakais? Paldies!

  • 12

   Paldies par jautājumu :) Par zirņiem mans domu gājiens būtu sekojošs – zirņu pāksts veidojas no ziediņiem, tātad jāskatās ir augļu dienas. Parasti zirņus sēj aprīļa beigās, maija sākumā. Pēc kalendāra tas sanāk no 24.aprīļa plkst.14:46 līdz 27.aprīļa plkst. 1:56. Maijā no 3.maija plkst. 19:04 līdz 5.maijam plkst. 19:10.
   Lai Jums sanāk raženi zirņi! ;)

 7. 13

  deces said,

  Kad Jūs iesakiet stādīt ziemas sīpolus un kad ķiplokus?

  • 14

   Jāskatās sakņu dienas. Ja grib foršus lociņus, tad lapu dienas :)
   Tagad kā reiz ir īstais laiks, kāmēr augsne vēl silta. Bet ķiplokus gan vēlāk, oktobra beigās vai novembra sākumā. Jo kāmēr vēl silts, šamie sāks augt un nākošgad var sanākt tikai čušš… :)


Comment RSS · TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: